
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 330 nF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | ±10 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | |
| Ripple Current | |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Voltage Rating (AC) | |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Lead Pitch | |
| Mounting Style | Surface Mount |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 16 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
